Kto czyta nie błądzi.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są specjalnym rodzajem finansowania osób fizycznych lub firm, w których zabezpieczeniem wierzyciela na wypadek niewypłacalności dłużnika staje się hipoteka na określonej w umowie nieruchomości. Zaletą tej formy pożyczki pod zabezpieczenie jest fakt, że hipoteka jako zabezpieczenie pożyczki daje możliwość natychmiastowego zdobycia środków finansowych osobom posiadającym niską zdolność kredytową, o niestabilnych dochodach czy spłacających inne zobowiązania. Rozpoczęcie starań o uzyskanie pożyczki pod hipotekę wymaga od danego podmiotu znalezienie odpowiedniego, wiarygodnego biura pożyczkowego, które zaoferuje swoje wsparcie i przeprowadzi z klientem symulację kredytową. Na początku drogi ważne staje się poznanie warunków przyznania pożyczki oraz sprawdzenie, czy nieruchomość będąca w posiadaniu pożyczkobiorcy spełnia wymogi biura pożyczkowego jako zabezpieczenie wierzytelności na nieruchomości. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o różnych typach pożyczki pod zastaw mieszkania, wyjaśniając kwestie bezpieczeństwa, koszt pożyczki oraz warunki, jakie należy spełnić, aby ją otrzymać.

Pożyczka pod zastaw mieszkania

Pożyczka pod zastaw mieszkania jako zabezpieczenie wierzytelności na nieruchomości dotyczy mieszkania własnościowego dłużnika. Jego powierzchnia, lokalizacja i wyposażenie składają się na szczegółową wycenę prowadzoną przez wykwalifikowanych pracowników biura pożyczkowego. Na podstawie kwoty ogólnej zostaje przedstawiona klientowi symulacja kredytowa, na którą składają się raty kredytowe i oprocentowanie kredytowe, jak również harmonogram spłat.

Pożyczka pod zastaw domu

Pożyczka pod zastaw domu jest analogicznym sposobem uzyskania środków finansowych jak pożyczka pod zastaw mieszkania, jednakże w tym przypadku opiewa na znacznie wyższe kwoty, uwzględniające przewagę cenową domów nad mieszkaniami. Pożyczka pod zastaw domu staje się zatem efektywnym źródłem finansowania dla małych firm, których potrzeby inwestycyjne wymagają zdecydowanie większych transferów finansowych od potrzeb osób prywatnych.

Pożyczka pod zastaw działki

Coraz większą popularność zyskuje także pożyczka pod zastaw działki, która jest sposobem finansowania osób posiadających pełne prawo własności do określonego terenu. Największą wartość posiadają działki zlokalizowane w pobliżu dużych miast, które stanowią atrakcyjne miejsce do inwestycji. Sprzedaż takiej działki wiąże się zazwyczaj z dużym wpływem finansowym, a co za tym idzie- zwiększeniem zdolności kredytowej i maksymalnej kwoty pożyczki w procesie ubiegania się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Przed zaciągnięciem pożyczki pod zastaw działki należy skompletować niezbędne dokumenty, takie jak wypis z rejestru gruntów, akt notarialny potwierdzający własność, zaświadczenia o warunkach zabudowy oraz numer księgi wieczystej. Rolnicy mogą natomiast skorzystać ze specjalnych pożyczek pod zastaw gruntu rolnego, które działają na takich samych zasadach.

Pożyczka pod nieruchomość kontra kredyt gotówkowy

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest pozabankową alternatywą dla bankowego kredytu gotówkowego. Osobom prywatnym przyznaje się ją z reguły na dowolny cel. W przypadku firm, sposób wydania otrzymanych środków musi być zazwyczaj zgodny z prowadzoną działalnością. Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego lub innej nieruchomości może zostać udzielona na bardzo wysoki współczynnik wartości nieruchomości, sięgający nawet 90%. Oznacza to, że w przypadku domu, którego wartość rynkowa zamyka się w kwocie 1 miliona złotych, pożyczka pod hipotekę może zostać udzielona w wysokości nawet 900 tysięcy złotych. Również okres spłaty zobowiązania zostaje wydłużony, w zależności od potrzeb pożyczkobiorcy. To właśnie elastyczność, atrakcyjność kosztowa i przejrzyste warunki przyznawania środków finansowych sprawiają, że pożyczka pod nieruchomość staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Pożyczka pod hipotekę dla małych firm

Pożyczka hipoteczna dla firm przyznawana jest na rozwój działalności lub regulowanie zobowiązań zaciągniętych poprzednio przez przedsiębiorstwo. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki, podobnie jak w innych przypadkach, pozostaje określona nieruchomość. Szczególnie rozpowszechnionym i atrakcyjnym mechanizmem finansowania okazuje się pożyczka pod hipotekę dla małych firm, które znacznie częściej od dużych korporacji borykają się z trudnościami w uzyskaniu środków inwestycyjnych, nie posiadając jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku i stabilnych dochodów. Pożyczki te przybierają najczęściej dwie podstawowe formy – pożyczka pod hipotekę domu oraz pożyczka pod hipotekę mieszkania. Pożyczki hipoteczne dla firmy mogą być również zabezpieczone ustanowieniem hipoteki na działce rolnej lub budowlanej, w oparciu o tzw. prawo własności niezabudowanej nieruchomości.

Rozwiązanie to posiada wiele zalet, które znacznie przewyższają ewentualne zagrożenia. Przede wszystkim, umożliwiają przedsiębiorstwu zdobycie natychmiastowych środków, bez których dana firma musiałaby ogłosić upadłość lub nie mogłaby podjąć wymaganych inwestycji służących dalszemu rozwojowi. Pożyczka hipoteczna dla firm oparta jest na szczegółowej umowie, w której nie ma miejsca na żadne niejasności. Specjaliści biura pożyczkowego dokładają wszelkich starań, aby umowa końcowa oferowała klientowi jak największą elastyczność i odnosiła się do jego indywidualnych potrzeb. Formalności, które są wymagane podczas procesu wnioskowania, ograniczają się do niezbędnego minimum, a otrzymanie całej puli środków następuje w ciągu maksymalnie kilku dni. 

W obecnych realiach biznesowych staje się to niezwykle ważną zaletą, gdyż umożliwia szybkie reagowanie na nieustanne wyzwania i trudności, z jakimi zmaga się wielu przedsiębiorców. Częstym punktem zapisywanym w umowie pożyczki hipotecznej dla firm jest także możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez konieczności poniesienia dodatkowych opłat. W interesie zarówno wierzyciela, jak i przedsiębiorcy leży jak najszybsze uwolnienie własnych zasobów, dlatego pojawienie się okoliczności spłaty pożyczki przed ostatecznym terminem stanowi obopólną korzyść. Pożyczka pod hipotekę dla małych firm powinna zostać wybrana w oparciu o analizę renomy i wiarygodności biura pożyczkowego. Istnieją na rynku nieuczciwi gracze, którzy maksymalizację własnych korzyści przekładają nad zadowolenie i interes klienta, niszcząc wzajemne zaufanie. Możemy z dumą powiedzieć, że Business Funds do nich nie należy. Nastawienie na klienta, zrozumienie niestandardowych potrzeb i przyznanie pożyczki pod zastaw nieruchomości odpowiadającej jego indywidualnym preferencjom, stanowi cel firmy od początku jej działalności.

Pożyczka pod hipotekę– niezbędne formalności

Podstawowym warunkiem otrzymania środków w ramach pożyczki pod zastaw nieruchomości staje się przedstawienie dokumentów potwierdzających prawa własnościowe. Już przed rozpoczęciem całego procesu warto przygotować sobie odpis z księgi wieczystej, akt notarialny potwierdzający zakup lub inny dokument zaświadczający legalne nabycie mieszkania lub domu oraz zaświadczenie od spółdzielni o braku zadłużenia w spłacie czynszu. Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości nie wymagają zaświadczeń o dochodach, wyciągów z konta czy umowy o pracę, gdyż mają one na celu pomoc osobom nie posiadającym zdolności kredytowej w rozumieniu instytucji bankowych. Zdolność kredytowa jest ustalana na podstawie wartości nieruchomości, pod zastaw której udziela się pożyczki.

Symulacja kredytowa pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości

Symulacja kredytowa pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości wiąże się z dokładną wyceną zobowiązania na każdym etapie jego realizacji.

Wiele rankingów internetowych oferuje porównania poszczególnych ofert pożyczek, jednak aby uzyskać precyzyjne warunki umowy i wyliczenia finansowe należy skontaktować się bezpośrednio z biurem pożyczkowym. Jak już zostało wspomniane wcześniej, pożyczki pod zastaw nieruchomości nie wymagają skomplikowanych obliczeń zdolności kredytowej, więc symulacja kredytowa opiera się głównie na wypracowaniu odpowiadających obu stronom postanowień i ustaleniu harmonogramu spłaty długu. Efektem końcowym staje się kompletny zestaw wyliczeń przedstawiający jasne warunki i ułatwiający podjęcie właściwej decyzji.

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości– kwestie bezpieczeństwa

W obecnych czasach pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości można określić jako bezpieczne rozwiązanie, w którym warunki transakcji są z góry określone i każda ze stron zna dokładnie swoje zobowiązania. Udzielanie pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu przez instytucje pozabankowe jest regulowane i dopuszczone przez polskie prawo. Warunkiem bezproblemowej obsługi długu jest jego systematyczna spłata przez pożyczkobiorcę, zgodna z przyjętym w umowie harmonogramem. W momencie spłaty całego zobowiązania, następuje wykreślenie wpisu hipoteki i uwolnienie nieruchomości od jakichkolwiek roszczeń. Oczywiście może nastąpić sytuacja, w której dłużnik nie wywiązuje się z umowy i pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości przestaje być spłacana. Wówczas zostaje uruchomiona procedura windykacyjna, która najczęściej polega najpierw na próbach polubownego rozwiązania sporu. 

Każda sytuacja życiowa jest inna, dlatego zawsze zależy nam na wypracowaniu rozwiązania najlepszego dla obu stron. Dopiero całkowite zaprzestanie spłacania długu staje się przyczyną wypowiedzenia umowy przez wierzyciela i uruchomienia procedur windykacyjnych zapisanych w umowie. Takie skrajne sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko, a dla większości osób lub firm pożyczka pod zastaw nieruchomości staje się ostatnią deską ratunku w sytuacji, gdy banki odmawiają współpracy z wnioskodawcą, zasłaniając się niską zdolnością kredytową. Warto także wspomnieć, że pożyczka pod zastaw nieruchomości co do zasady jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem od kredytu gotówkowego oferowanego przez banki. Wartość oprocentowania może być nawet dwukrotnie mniejsza, natomiast okres spłaty – dwukrotnie dłuższy. Dla dłużnika cechy te nie pozostają bez znaczenia, gdyż umożliwiają mu otrzymanie niższych rat kredytowych i łatwiejszą drogę spłaty długu.

Przypisy:
https://www.bankier.pl/smart/pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-jak-dostac-taka-pozyczke
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/kredyty-hipoteczne/pozyczka-hipoteczna/
https://www.finansowysupermarket.pl/artykul-pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-na-czym-to-polega-2434502
https://eurocent.pl/pozyczka-pod-zastaw-nieruchomosci-jak-ja-uzyskac
https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczki-pod-zastaw-mieszkania/
https://banksecrets.pl/blog/kredyt-pod-zastaw-mieszkania-bez-zdolnosci-kredytowej-czy-mozliwy/
https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607338,kredyty-hipoteczne,pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-sprawdz–jak-zaciagnac,1,1
https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-pod-zastaw-dzialki-jakich-dokumentow-oczekuje-bank/e

Tagi:

, , , , , , , , , ,