Kto czyta nie błądzi.

Pożyczki prywatne dla firm

Pożyczki prywatne dla firm

Uzyskanie pożyczki od banku w obecnych czasach staje się coraz trudniejsze. Pożyczkobiorca musi spełnić szereg warunków, a kwota transferu finansowego określona na podstawie zdolności kredytowej nierzadko okazuje się niewystarczająca. Ponadto, na środki finansowe na rozwój działalności nie mogą liczyć firmy, które dopiero co weszły na rynek lub takie, w których historii widnieją jakiekolwiek nieuregulowane zobowiązania. Z pomocą przedsiębiorcom przychodzą firmy udzielające pożyczek prywatnych (często mylnie określanych jako „kredyty prywatne”). Mogą one pełnić funkcję deski ratunkowej dla przedsiębiorców, których biznes nie idzie zgodnie z planem. Oczywiście prywatne pożyczki dla firm nie służą wyłącznie „tonącym statkom”, ale stanowią bodziec rozwojowy, bez którego ważne inwestycje nie byłyby możliwe. Pożyczki dla klientów biznesowych są bowiem udzielane już od pierwszego dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Przed skorzystaniem z oferty właściciele firmy muszą się zapoznać z warunkami płynności finansowej, którą będą musieli utrzymać w przyszłości na rzecz spłaty zadłużenia.

Przyczyny poszukiwania przez firmy pożyczki prywatnej

Wiele firm starających się o prywatne pożyczki na procent zostało przystawionych do muru przez niepowodzenia biznesowe, a dalsza działalność uzależniona jest od utrzymania finansowej płynności. Nie ma w tym nic złego. Każda firma przeżywa w swojej historii okresy wzlotów i upadków, będąc czasem zmuszona do podjęcia wszelkich działań ratujących przed katastrofą. Zagrożenie upadłością ma swoje korzenie w wielu obszarach działalności. Może się wiązać z zatorami sprzedażowymi, na skutek których inwestycje na zakup towarów utknęły w martwym punkcie i nie generują zysków. Wśród innych czynników o wysokim potencjale generowania problemów znajdują się: brak innowacyjności, niewłaściwe zarządzanie zyskami, nieefektywny marketing lub brak wartościowych pracowników. Kryzys w firmie wymusza określenie wizji przyszłych zmian, jednak podstawową przesłanką wprowadzenia ich w życie staje się przywrócenie płynności finansowej. 

To właśnie dlatego prywatne firmy udzielające pożyczek mają w swoich rękach narzędzia finansowego ratownictwa dla przedsiębiorstw, które przeżywają kryzys. Firmy zagrożone upadkiem nie są jednak jedynym klientem biura pożyczkowego. Również młode firmy o nieugruntowanej pozycji na rynku, niespełniające wymogów bankowych odnośnie do zdolności kredytowej, zostają zmuszone do poszukiwania innych źródeł finansowania inwestycji rozwojowych. Dla nich dostępne są pożyczki od prywatnych inwestorów, dostrzegających potencjał danej działalności gospodarczej.

Pożyczki od prywatnych inwestorów

Pożyczki od prywatnych inwestorów dla firm to pakiet wsparcia finansowego oferowany przez osobę trzecią, skierowany do firm szczególnie mocno zadłużonych, które nie mogą skorzystać z pomocy w ramach innej instytucji. Prywatni inwestorzy udzielający pożyczek obniżają próg kwalifikacyjny dla przyznania funduszy do absolutnego minimum, aby objął swoim zakresem firmy będące w największej potrzebie. Oczywiście wzięcie pożyczki przez firmę, która popada w poważne kłopoty finansowe, wiąże się z dużym ryzykiem niewypłacalności ponoszonym przez pożyczkodawcę, dlatego zabezpiecza się on na różne sposoby na taką okoliczność. Mechanizmem ubezpieczenia majątkowego staje się często pożyczka pod zastaw majątku firmy, który na skutek zaprzestania spłaty długu może przejść w ręce inwestora. Takie sytuacje są jednak na tyle rzadkie, że w przeważającej większości przypadków korzyści z udzielenia pożyczki od prywatnych inwestorów są obopólne. Dla firmy potrzebującej natychmiastowego zastrzyku gotówki w celu ratowania biznesu, stanowią one dużą szansę na uniknięcie upadku. Dla firmy prywatnej udzielającej pożyczki korzyści leżą w oprocentowaniu zadłużenia, które z reguły jest dużo mniejsze od analogicznych ofert w bankach.

Warunki udzielenia pożyczki od prywatnych inwestorów

Uczciwe pożyczki prywatne wymagają określenia przez pożyczkodawcę jasnych zasad ich udzielania. Regułą tego typu instrumentów jest tzw. niski próg wejścia. Jak wspomniano powyżej, ten mechanizm pomocowy skierowano do firm o najsłabszej kondycji finansowej, które wyczerpały już wszystkie inne opcje finansowania. Prywatne firmy udzielające pożyczek zapewniają sobie bezpieczeństwo, wpisując do umowy klauzulę o zastawie majątku w postaci m.in. nieruchomości, specjalistycznego sprzętu, czy innych środków trwałych. Nie ma tu konieczności wykazania się zdolnością kredytową ani nieskazitelną historią finansową. Nie jest konieczne sprawdzenie przeszłości wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej. Nie występuje wymóg posiadania poręczycieli, poświadczeń ZUS, ani weryfikacji w Urzędzie Skarbowym. Prywatne pożyczki dla firm można określić jako mechanizm szybkiego reagowania, dlatego cała procedura wraz z czasem transferu środków trwa dosłownie błyskawicznie.

Pożyczki prywatne online

W nawiązaniu do tego, co zostało napisane powyżej, pożyczki prywatne online stanowią najszybsze rozwiązanie dla przedsiębiorców pragnących wyjść z finansowych tarapatów. Ich udzielanie przez prywatne firmy ogranicza się do wypełnienia formularza online, w którym należy wpisać oczekiwaną kwotę finansowania oraz okres spłaty ratalnej. Konieczne jest również podanie podstawowych danych firmowych. Prywatne pożyczki dla firm oferowane w 100% online wymagają często potwierdzenia danych osobowych za pomocą przelewu weryfikującego, opiewającego na kwotę 1 zł. Podpisanie umowy również odbywa się w trybie całkowicie zdalnym. Zazwyczaj na numer telefonu podawany we wniosku wysyłana jest wiadomość z kodem SMS. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują systemy informatyczne znane z największych instytucji bankowych. Dane są dostępne tylko i wyłącznie dla stron transakcji. Wyśrubowane normy bezpieczeństwa systemowego powoli stają się standardem dla każdej pożyczki od prywatnych inwestorów oferowanej online. Wymuszają to zresztą odpowiednie przepisy prawne.

Pożyczki prywatne online na stałe zagościły w rynku pożyczek finansowych. Ich bezproblemowa obsługa, szybkość decyzji oraz przelewu środków na wskazane konto, zostały docenione przez wiele firm.

Zalety i zagrożenia pożyczki od prywatnych inwestorów

Prywatne pożyczki dla firm oferują pożyczkobiorcom wiele niekwestionowanych zalet. Pierwsze miejsce na podium korzyści zajmuje proces jej uzyskania, który przebija pod względem łatwości każdy inny produkt finansowy. Kolejną zaletą pozostaje możliwość prowadzenia przez pożyczkobiorcę indywidualnych negocjacji cenowych i dostosowania oferty do partykularnych interesów firmy. Elastyczność spłat ratalnych, możliwość ich rozłożenia w długim terminie, a także mnogość ofert pożyczek prywatnych online sprawiają, że dla wielu firm prywatne pożyczki na procent okazują się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Należy jednak pamiętać, że mechanizm ten nadal pozostaje finansowym uzależnieniem od danego inwestora. Dlatego wybór firmy udzielającej pożyczek prywatnych musi być oparty na analizie i zaufaniu, wynikającym z jej długotrwałej działalności i nieskazitelnej opinii poprzednich klientów. Do kategorii zagrożeń można zaliczyć również pojawiające się od czasu do czasu nieuczciwe, zagmatwane oferty, mające na celu wprowadzenie przedsiębiorców w błąd i przytłoczenie go dodatkowymi kosztami obsługi długu, składającymi się na wysokie końcowe oprocentowanie kredytowe. Uczciwe pożyczki prywatne dla firm muszą zawierać w umowie nierozerwalne zapisy, określające w przejrzysty sposób prawa i obowiązki każdej ze stron.

Zagrożeniem dosyć oczywistym, wpisanym w ideę pożyczki od osób prywatnych, jak i każdego innego zadłużenia, jest ewentualność niewywiązywania się z postanowień przez dłużnika. Firma, która zaprzestała spłacania rat pożyczkowych musi liczyć się z konsekwencjami, takimi jak wezwania do zapłaty, naliczenie karnych odsetek lub w ostateczności- wszczęciem postępowania komorniczego.

Wybór właściwej firmy udzielającej pożyczek prywatnych

Pożyczki prywatne udzielane są przez wiele podmiotów, wśród których dominują wyspecjalizowane firmy udzielające pożyczek prywatnych. Oferty pożyczek prywatnych dla firm z łatwością można znaleźć w Internecie. Warto skorzystać z porównywarek cenowych, które jednak nie zapewniają dostępu do bardziej szczegółowych informacji, a służą jedynie orientacyjnemu ukazaniu sytuacji na rynku. Rynek pożyczek prywatnych dla firm charakteryzuje się dużymi wymogami personalizacji ofert pod kątem spełniania indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Dlatego po wyborze prywatnej firmy udzielającej pożyczek, warto skontaktować się z jej pracownikami i wspólnie wypracować wstępną propozycję pożyczki. Z punktu widzenia pożyczkobiorcy, ważnym etapem całego procesu jest dokładne sprawdzenie firmy, z którą zamierza podpisać umowę. Weryfikacja następuje zazwyczaj na drodze ustalenia ram prawnych, w oparciu o które działa, a także oszacowaniu jej pozycji rynkowej i przeczytaniu rekomendacji. Strona internetowa większości biur pożyczkowych jest dobrym źródłem wiedzy o produktach, jakie oferują. Znajdziemy tam fachowe artykuły, symulacje kredytowe, przykładowe wzory umów oraz sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami. Wypełnienie wniosku online stanowi ostatni etap na drodze uzyskania wsparcia finansowego.

Pożyczki prywatne dla firm jako skuteczny sposób finansowania przedsiębiorstwa

Podsumowując, można stwierdzić, że firmy udzielające pożyczek prywatnych wypełniają lukę rynkową i oferują przedsiębiorstwom łatwy zastrzyk finansowy, dający możliwość podniesienia się z kryzysu. Ocena zdolności do zaciągnięcia pożyczki od prywatnego inwestora następuje na drodze analizy potencjału firmy i możliwości jej rozwoju. Nie występuje tu konieczność sprawdzenia bazy BIK. Oferta pożyczki prywatnej skierowana jest do firm rozpoczynających działalność oraz takich, które na skutek zawirowań biznesowych straciły płynność finansową i widnieje nad nimi widmo upadku. Pieniądze przekazane przedsiębiorstwu w ramach pożyczki prywatnej służą zatem dwóm celom- finansowaniu inwestycji lub pokrywaniu kosztów bieżących działalności. Parametry pożyczki dla firm są dopasowywane na wymiar, dzięki czemu idealnie wpisują się w założenia i cele pożyczkobiorcy. Pomimo istniejących zagrożeń oraz jasno sprecyzowanych w umowie kar za niewywiązywanie się ze spłaty długu, pożyczki od prywatnych inwestorów wydają się skuteczną i natychmiastową metodą finansowania firm, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z innych instrumentów kredytowych.

Przypisy:
https://www.banki24.com.pl/pozyczki-pozabankowe-dla-firm/
https://www.banki24.com.pl/wydluzony-okres-splaty-kredytow-dla-malych-firm-w-santander/
https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-pozabankowe-dla-firm/
https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne-dla-firm/
https://loando.pl/pozyczki-dla-firm
https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/pozyczki-pozabankowe-dla-firm-o-czym-warto-wiedziec_pr-3048.html
https://habzafinanse.com.pl/pozyczki-prywatne-czy-to-legalne/
https://www.bancovo.pl/baza-wiedzy/blog-finansowy/kredyt-lub-pozyczka-online-bez-wychodzenia-z-domu/
https://spiralazadluzenia.pl/wnioski-porady/przyczyny-upadku-firm.html

Tagi:

, , , , , , , , , , , ,