Kto czyta nie błądzi.

Kredyt dla firm bez BIK

W jaki sposób można rozwiązać problemy finansowe firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej jest bardzo dużym wyzwaniem. Każdy właściciel firmy musi liczyć się z tym, że nawet najlepiej zaprojektowany plan biznesowy może się nie udać ze względu na liczne czynniki losowe. Nawiązanie współpracy z nieuczciwym partnerem, opóźnienia w dostawach, zmiany w sytuacji ekonomiczno-społecznej, agresywne działania konkurencji to tylko kilka przykładów niespodziewanych sytuacji, które mogą w krótkim czasie drastycznie obniżyć efektywność przedsiębiorstwa. Co robić w takiej sytuacji? Zwykle najlepsze rozwiązanie polega na pozyskaniu zastrzyku gotówki umożliwiającego szybkie przywrócenie płynności finansowej.

Przedsiębiorcy znajdujący się w takiej sytuacji i zdecydowani na poszukanie zewnętrznych źródeł wsparcia finansowego mają do wyboru dwie podstawowe ścieżki. Pierwsza to skorzystanie z kredytu udzielonego przez bank. Druga – zgłoszenie się do pozabankowej firmy pożyczkowej, takiej jak Business Funds. Osoby posiadające negatywną historię kredytową często stawiają na drugie rozwiązanie, ponieważ niekorzystne wpisy w bazach zawierających informacje o dłużnikach nie mają w takim przypadku kluczowego wpływu na decyzję o udzieleniu wsparcia.

Czym różni się pożyczka ratalna bez BIK od kredytu?

Firmy pożyczkowe funkcjonujące w sektorze pozabankowym zazwyczaj mogą zaoferować łatwiejszy niż banki dostęp do dodatkowej gotówki. Procedury nie zajmują wiele czasu, co doceniają przedsiębiorcy, których interesuje pożyczka od zaraz. Ponadto zasadniczą różnicą jest źródło środków – w przypadku firm pozabankowych finansowanie pochodzi z funduszu lub zaplecza prywatnego. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że umowy kredytowe są regulowane przez prawo bankowe, natomiast pożyczki – przez Kodeks cywilny.

Kolejna ważna różnica to weryfikacja klienta. Banki zazwyczaj przeprowadzają rozległą analizę, której istotny element stanowi sprawdzenie różnego rodzaju baz, w tym głównie BIK i KRD. Dla osób z negatywnymi wpisami w tych rejestrach pożyczka na firmę bez zaświadczeń zazwyczaj jest łatwiejsza do uzyskania niż kredyt. Niektórzy pożyczkodawcy w ogóle nie kierują się wpisami w bazach, inni traktują je jako dodatkowy – ale nie najważniejszy – element formalności. W Business Funds sprawdzamy rejestry, ponieważ zależy nam na podpisywaniu umów z rzetelnymi partnerami. W razie słabszych wyników zawsze pytamy klienta o szczegóły, ponieważ rozumiemy, że niektórych sytuacji nie można przewidzieć i każdy czasem może znaleźć się w finansowych kłopotach. Wystrzegamy się jednak współpracy z osobami, które z niejasnych dla nas przyczyn długotrwale unikają regulowania zaciągniętych zobowiązań.

Historia kredytowa a pożyczka bez weryfikacji

Standardy firm pozabankowych w zakresie sprawdzania historii kredytowej nie są jednolite. W zależności od wytycznych przyjętych przez dane przedsiębiorstwo pożyczkowe weryfikacja klientów może być przeprowadzona na podstawie nawet kilku rejestrów, w tym zwłaszcza BIK oraz KRD.

W Biurze Informacji Kredytowej (BIK) znajdują się informacje dotyczące historii spłat wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dane dotyczące rachunków kredytowych i opóźnień w regulowaniu rat są dostępne dla instytucji współpracujących z BIK oraz m.in. dla sądów. Banki podczas oceny zdolności kredytowej biorą pod uwagę informacje z tego rejestru, podobnie jak niektóre firmy pozabankowe. Jednak przedsiębiorstwa prywatne często oferują pożyczki bez BIK, starając się wyjść naprzeciw osobom, które ze względu na negatywne wpisy nie mogą otrzymać kredytu.

Z kolei KRD, a więc Krajowy Rejestr Długów, to rejestr zawierający wyłącznie informacje o nieuregulowanych zobowiązaniach. Jeśli dana osoba na bieżąco reguluje wszystkie swoje kredyty i pożyczki, trafi do BIK i zgromadzi w nim pozytywne wpisy. Takiej osoby nie będzie jednak w KRD, do którego trafiają wyłącznie ci, którzy nie spłacają terminowo swoich długów. Warto jednak podkreślić, że zadłużenie nie musi dotyczyć pożyczki czy kredytu, ale także np. mandatu bądź alimentów.

Szybkie pożyczki bez BIK i KRD są stosunkowo łatwo dostępne dla zainteresowanych przedsiębiorców, jednak należy pamiętać, że tego rodzaju oferty mogą też stwarzać pole do ewentualnych nadużyć. Lepiej, jeśli bazy zostaną sprawdzone, a opóźnienia w spłatach wyjaśnione przez klienta. Firma pożyczkowa, która oferuje wsparcie każdemu, bez jakiejkolwiek weryfikacji, może okazać się mało wiarygodna. Zaciągnięcie zobowiązania finansowego to poważna decyzja, dlatego warto zdecydować się na współpracę z partnerem, który działa uczciwie, transparentnie i w żaden sposób nie wykorzystuje trudnej sytuacji klientów. Dlatego pożyczki bez sprawdzania baz – ani BIK, ani KRD – powinny wzbudzać czujność u pożyczkobiorców.

Pożyczka dla firm bez BIK. Na co zwrócić uwagę?

Dobra pożyczka bez BIK dla firm to taka, w której wszystkie zapisy w umowie są jasne, a harmonogram spłaty został maksymalnie dostosowany do możliwości danej firmy. W trakcie wybierania odpowiedniego dla siebie partnera pożyczkowego warto się więc kierować m.in. następującymi kryteriami:

– opinie innych klientów – godne zaufania przedsiębiorstwa, w ofercie których znajdują się pożyczki pozabankowe bez BIK, cieszą się dobrą renomą np. wśród internautów czy właścicieli lokalnych biznesów. Dobrym pomysłem jest wytypowanie na samym początku kilku potencjalnie najlepszych partnerów i zgłoszenie się do nich z prośbą o ocenę wniosku o pożyczkę. Po otrzymaniu informacji zwrotnej można zdecydować, która pozabankowa pożyczka prywatna bez BIK i KRD wydaje się w największym stopniu skrojona na miarę indywidualnych potrzeb;

– opłaty – w tej kwestii należy zwrócić uwagę głównie na prowizję. Najczęściej jej wysokość jest ustalana osobno dla każdej pożyczki dla firm bez BIK i KRD, a w jej skład wchodzi m.in. koszt analiz oraz wynagrodzenie dla pożyczkodawcy. Co ważne, prowizję można negocjować;

– harmonogram spłaty – już na wstępnym etapie ustalania warunków umowy można zapytać o możliwość wydłużenia okresu spłaty zobowiązania lub czasowego zawieszenia spłacania części raty. Nawet jeśli pożyczka dla firm wydaje się idealnie dopasowana, zawsze warto założyć, że kłopoty biznesowe mogą się powtórzyć i uniemożliwić wykonywanie płatności w zaplanowanym terminie. Odpowiednio wczesne zabezpieczenie się na taką ewentualność być może pozwoli w przyszłości zaoszczędzić wiele stresu;

– wymagane formalności – chociaż dla wielu osób czas ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę naglące problemy finansowe firmy, nie warto spieszyć się z szybkim zakończeniem spraw formalnych. Pożyczka na firmę bez BIK to poważne zobowiązanie, dlatego zarówno pożyczkobiorca, jak i pożyczkodawca powinni mieć możliwość zapoznania się z całą dokumentacją, w tym np. biznesplanem czy zapisami związanymi z prowizją. Pożyczka jest zwykle udzielana szybciej niż kredyt, tym bardziej przyspieszanie formalności nie służy żadnej ze stron;

– sposób podpisania umowy – najbezpieczniej jest, by pożyczki bez sprawdzania w BIK były podpisane w obecności notariusza. Takie rozwiązanie to zabezpieczenie zwłaszcza dla pożyczkobiorcy, który dzięki dopełnieniu formalności w kancelarii notarialnej ma pewność, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Szybka pożyczka dla firm bez BIK. Kto może skorzystać?

Pożyczka na raty bez BIK to dobre rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Tego typu wsparcie finansowe może być przeznaczone na realizację projektów związanych m.in. z:

– zakupem kolejnego mieszkania przez fliperów. Pożyczka bez BIK nie ogranicza w żaden sposób rozporządzania nieruchomością;

– rozwinięciem nowej działalności. Start-up w pierwszym etapie funkcjonowania potrzebuje dużego zastrzyku gotówki, a otrzymanie finansowania na autorskie pomysły zazwyczaj jest bardzo trudne. Pożyczki pozabankowe ze względu na swoją elastyczność mają szansę zaspokoić oczekiwania tej grupy odbiorców;

– zakupem środków trwałych – w takim przypadku pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK może być alternatywą np. dla klasycznych umów leasingowych.

Z pożyczek bez BIK korzystają również przedstawiciele np. hoteli czy restauracji, czyli sektorów biznesu charakteryzujących się podwyższonym ryzykiem. Właściciele przedsiębiorstw reprezentujących m.in. branżę gastronomiczną i hotelarską są szczególnie narażeni na utratę płynności finansowej, a pożyczki pozabankowe mogą im doraźnie w takiej sytuacji pomóc.

Czy pożyczka na raty bez BIK to rozwiązanie dla każdego?

Chociaż pożyczki pozabankowe bez BIK mają dużo plusów, nie są dla każdego. Prywatne firmy pożyczkowe adresują swoje oferty do szerszej grupy odbiorców niż banki, jednak nie oznacza to, że tego typu zobowiązania spłaca się łatwiej. Osoby, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji, bez możliwości uregulowania rat w całości, nie powinny decydować się na zaciągnięcie pożyczki, nawet jeśli zostanie im przyznana, ponieważ pożyczkodawca nie sprawdzi historii w rejestrach ani nie wykona analizy biznesplanu. Trzeba też pamiętać, że nie każda firma funkcjonująca w sektorze pozabankowym kieruje się uczciwością i profesjonalnie doradza, jakie rozwiązanie w danej sytuacji byłoby najlepsze. Aby uniknąć jeszcze większych kłopotów finansowych, należy znaleźć godnego zaufania partnera i rzetelnie przedstawić mu swoją sytuację.

Warto również uważać na możliwość dopełnienia formalności za pośrednictwem internetu. Pożyczka online bez BIK jest bardzo wygodna, lecz mimo wszystko wymaga doprecyzowania szczegółów chociażby telefonicznie. Dzięki rozmowie ze specjalistą można rozwiać swoje wątpliwości i dopytać np. o zakres personalizacji oferty. Zawsze trzeba też dążyć do sfinalizowania umowy w obecności notariusza. Pożyczki online bez BIK są warte zainteresowania, ale wymagają wzmożonej ostrożności.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu różnych form wsparcia finansowego, np. kredytów, funduszy rządowych. Pożyczki bez BIK dla firm także stanowią jedną z propozycji umożliwiających przywrócenie przedsiębiorstwu płynności finansowej czy pozwalających na zrealizowanie inwestycji, ale należy podejść do nich odpowiedzialnie i z dużą starannością wybrać godnego zaufania partnera.

Tagi:

, , , , , , , , , , , , , ,